Индустриски одвлажнувач на воздух DH115 S - Апсорбер за влага TROTEC

400,000ДЕН.

  • Производител: TROTEC
  • Шифра на производ: DH115 S
  • Достапност: Достапно за 7 дена - Нарачка
  • без ДДВ: 338,983ДЕН.

Тагови: TROTEC, Индустриски, Одвлажнувач, на, воздух, DH115, S, Апсорбер, за, влага


Индустриски одвлажнувач на воздух DH115 S - Апсорбер за влага TROTEC

Техничка информација

- Капацитет за одвлажнување: 24 часа на 20°C/60%RH: 97 l

- Капацитет за одвлажнување: 24 часа на 30°C/80%RH: 245 l

- Капацитет за одвлажнување: 24 до 320 l

- Проток на воздух: 2150 m 3 / h

- Работен температурен опсег: 5°C до 35°C

- Релативна влажност - работен опсег: помеѓу 30% и 90% RH

- Напон / фреквенција: 380V / 50 Hz

- Потрошувачка на електрична енергија: 4.9 kW/h (Енергетски ефикасен уред)

- Капацитет на резервоарот: Директно одводнување на кондензатот преку пумпа низ цевки или црево

- Ниво на бучава: 56 ​​dB (A)

- Должина, ширина, висина: 470 x 775 x 1635 mm

- Тежина: 150 kg

- За простор до: 3200 м3

- Земја на потекло: Германија

Опрема

- Мултифункционален LCD дисплеј

- Вграден хидростат

- Дигитален тајмер за подесување на време

- Ултра тивок А класа ниво на бучава

- Вградена пумпа до 5м висина за одводнување на кондензатот низ цевки

- Автоматско одмрзнување

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha