Индустриски одвлажнувач на воздух DH105 S - Апсорбер за влага TROTEC

350,000ДЕН.

  • Производител: TROTEC
  • Шифра на производ: DH105 S
  • Достапност: Достапно за 7 дена - Нарачка
  • без ДДВ: 296,610ДЕН.

Тагови: TROTEC, Индустриски, Одвлажнувач, на, воздух, DH105, S, Апсорбер, за, влага


Индустриски одвлажнувач на воздух DH105 S - Апсорбер за влага TROTEC

Техничка информација

- Капацитет за одвлажнување: 24 часа на 20°C/60%RH: 70 l

- Капацитет за одвлажнување: 24 часа на 30°C/80%RH: 175 l

- Капацитет за одвлажнување: 24 до 200 l

- Проток на воздух: 1700 m 3 / h

- Работен температурен опсег: 5°C до 35°C

- Релативна влажност - работен опсег: помеѓу 30% и 90% RH

- Напон / фреквенција: 380V / 50 Hz

- Потрошувачка на електрична енергија: 3 kW/h (Енергетски ефикасен уред)

- Капацитет на резервоарот: Директно одводнување на кондензатот преку пумпа низ цевки или црево

- Ниво на бучава: 56 ​​dB (A)

- Должина, ширина, висина: 470 x 615 x 1653 mm

- Тежина: 124 kg

- За простор до: 2500 м3

- Земја на потекло: Германија

Опрема

- Мултифункционален LCD дисплеј

- Вграден хидростат

- Дигитален тајмер за подесување на време

- Ултра тивок А класа ниво на бучава

- Вградена пумпа до 4 метра висина за одводнување на кондензатот низ цевки

- Автоматско одмрзнување

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha