Завоен индустриски компресор MA SB 11KW - 10bar - 270L BDK

750,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2056566
  • Достапност: Достапно за 2-3 дена
  • без ДДВ: 635,593ДЕН.

Тагови: PROAIR, Завоен, индустриски, компресор, MA, SB, 11KW, 10bar, 270L, BDK, 2056566, OMEGA AIR,

Завоен индустриски компресор MA SB 11KW - 10bar - 270L BDK

Техничка информација:

Микропроцесорска контрола Ktronic-10

- Максимален номинален притисок: 10 бари

- Капацитет на максимален притисок: 1.462 m3/min

- Номинален моќ: 11 kW

- Електрична врска 400V/50HZ/3

- Врска за приклучок: 3/4''

- Тежина: 338 килограми

- Интегриран сушач на кондензација

- Интегриран филтер и сепаратор

- Интегриран сад со волумен од: 270 литри

- Димензии (dxwxh) [mm]: 1560x730x1400

Дополнителна опрема:

- Микрофилтер за излез на воздух OMEGA AIR

- Аvt. електроника со одвод на кондензат: комплет EMD 12


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha