Перач под висок притисок на топла вода 6.4KW - 240bar - HWC STORM240

249,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2301028
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 211,864ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2301028, Перач, висок, притисок, топла, вода, 6.4KW, 240bar, HWC, STORM240,


2301028 - Перач под висок притисок на топла вода 6.4KW - 240bar - HWC STORM240

Техничка информација:

- Макс. притисок: 240 бари

- Работен притисок: 30-200 бари

- Проток: 500-1000 l / h

- Температура на излезната вода: 30-140 ° C

- Електрично поврзување: 400V / 50Hz / 13,2A

- Моќност: 6,4 kW

- Пумпа, глава, клипови: аксијален, месинг, керамика

- Моќност на греење на котелот: 70 kW

- Гориво: дизел

- Потрошувачка на гориво: 5,8 kg/h

- Резервоар за гориво: 25l

- Резервоар за детергент: 22l

- Димензии: 110 x 70 x 90 cm

- Тежина: 140 кг


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha