Перач под висок притисок на топла вода 4.7KW - 210bar - HWC STORM210

199,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2301027
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 169,491ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2301027, Перач, висок, притисок, топла, вода, 4.7KW, 210bar, HWC, STORM210,

2301027 - Перач под висок притисок на топла вода 4.7KW - 210bar - HWC STORM210

Техничка информација:

- Макс. притисок: 210 бари

- Работен притисок: 40-170 бари

- Проток: 400-800 l / h

- Температура на излезната вода: 30-130 ° C

- Електрично поврзување: 400V / 50Hz / 9.1A

- Моќност: 4.7 kW

- Пумпа, глава, клипови: аксијален, месинг, керамика

- Моќност на греење на котелот: 37.8 kW

- Гориво: дизел

- Потрошувачка на гориво: 3,2 kg/h

- Резервоар за гориво: 18l

- Резервоар за детергент: 18l

- Димензии: 820 x 630 x 870 cm

- Тежина: 90 кг


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha