Перач под висок притисок на топла вода 2.7KW - 160bar - HWC STORM160

149,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2301026
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 127,118ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2301026, Перач, висок, притисок, топла, вода, 2.7KW, 160bar, HWC, STORM160,

2301026 - Перач под висок притисок на топла вода 2.7KW - 160bar - HWC STORM160

Техничка информација:

- Макс. притисок: 160 бари

- Работен притисок: 40-130 бари

- Проток: 240-500 l / h

- Температура на излезната вода: 30-110 ° C

- Електрично поврзување: 230V / 50Hz / 12,3A

- Моќност: 2.7 kW

- Пумпа, глава, клипови: аксијален, месинг, керамика

- Моќност на греење на котелот: 37.8 kW

- Гориво: дизел

- Потрошувачка на гориво: 3,2 kg/h

- Резервоар за гориво: 18L

- Резервоар за детергент: 18L

- Димензии: 820 x 630 x 870 CM

- Тежина: 75 kg


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha