Компресор ременски JP360/100L - 2.2KW - 220V - 8bar

35,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 1401454
  • Наградни поени: 700
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 29,661ДЕН.

Тагови: PROAIR, 1401454, Компресор, ременски, JP360, 100L, 2.2KW, 220V, 8bar


1401454 - Компресор ременски JP360/100L - 2.2KW - 220V - 8bar

Tехничка информација:

- Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 350

- Вртежи во минута (мин-1): 950

- Моќност на моторот (kW): 2.2

- Ел. врска (V / Hz / f): 230/50/1

- Максимален работен притисок (бар): 8

- Волумен на сад под притисок (l): 100

- Димензии (l x w x h) (mm): 1100 x 400 x 830

- Маса (кг): 92

- Ниво на бучава (dB): 95


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha