Индустриски одвлажнувач на воздух DH50 - Апсорбер за влага PROAIR

50,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300594
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 42,373ДЕН.

Тагови: PROAIR, Индустриски, Одвлажнувач, на, воздух, DH50, Апсорбер, за, влага


2300594 - Индустриски одвлажнувач на воздух DH50 - Апсорбер за влага PROAIR

Техничка информација

- Капацитет за одвлажнување: 24 часа на 30°C/80%RH: 50 l

- Проток на воздух: 300 m 3 / h

- Работен температурен опсег: 5°C до 32°C

- Релативна влажност - работен опсег: помеѓу 30% и 80% RH

- Напон / фреквенција: 220-240V / 50 Hz

- Потрошувачка на електрична енергија: 0.7 kW/h (Енергетски ефикасен уред)

- Капацитет на резервоарот: 7 L или директно одводнување на кондензатот низ цевки или црево

- Ниво на бучава: 56 ​​dB (A)

- Должина, ширина, висина: 500 x 545 x 638 mm

- Тежина: 39 kg

- За простор до: 160 м2

Опрема

- Мултифункционален LCD дисплеј

- Вграден хидростат

- Дигитален тајмер за подесување на време

- Ултра тивок А класа ниво на бучава

- Можност за одводнување на кондензатот низ цевки

- Автоматско одмрзнување


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha