Мени
Продавница
00

Cart

НасловнаПРОДАВНИЦАГРЕАЛКИПлински греалкиПлинска греалка со регулатор PG-30
Save 1999 ден

Плинска греалка со регулатор PG-30

Original price was: 11.999,00 ден.Current price is: 10.000,00 ден. со вклучен ДДВ

 • Грејна моќност (kW): 30
 • Проток на воздух (m3/h): 650
 • Гориво: плин
 • Тежина (kg): 6,1
 • Моќност на ел. врска (W): 28
 • Притисок (mbar): 700
 • Вклучен регулатор за плинска боца
 • Вграден термостат за регулација
 • За отворен простор или добро проветрен простор од 300 до 650 m2

На залиха

Add to wishlist Add to compare

Опис

Плинска греалка со регулатор 30KW – PG-30 (300 – 650m2)

Технички податоци
 • Грејна моќност (kW): 30
 • Проток на воздух (m3/h): 650
 • Потрошувачка на гориво (kg/h): 2,1
 • Гориво: плин
 • Тежина (kg): 6,1
 • Димензии (l x w x h) (mm): 490 x 355 x 250
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Моќност на ел. врска (W): 28
 • Притисок (mbar): 700
 • Вклучен регулатор за плинска боца
 • Вграден термостат за регулација
 • За отворен простор или добро проветрен простор од 300 до 650 m2

Дополнителни информации

Тежина 6,1 кг
Димензии 490 × 355 × 250 cm
Бренд

Гаранција

Гориво

Плин

Напојување

230 V, 50 Hz

Земја на потекло