Мени
Продавница
00

Cart

ПочетнаПРОДАВНИЦАГРЕАЛКИПлински греалкиПлинска греалка со регулатор PG-15

Плинска греалка со регулатор PG-15

7.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Грејна моќност (kW): 15
 • Проток на воздух (m3/h): 320
 • Гориво: плин
 • Тежина (kg): 3,8
 • Моќност на ел. врска (W): 28
 • Притисок (mbar): 700
 • Вклучен регулатор за плинска боца
 • Вграден термостат за регулација
 • За отворен простор или добро проветрен простор од 150 до 300 m2

На залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Плинска греалка со регулатор 15KW – PG-15 (150 – 300m2)
Технички податоци
 • Грејна моќност (kW): 15
 • Проток на воздух (m3/h): 320
 • Потрошувачка на гориво (kg/h): 1,1
 • Гориво: плин
 • Тежина (kg): 3,8
 • Димензии (l x w x h) (mm): 380 x 305 x 190
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Моќност на ел. врска (W): 28
 • Притисок (mbar): 700
 • Вклучен регулатор за плинска боца
 • Вграден термостат за регулација
 • За отворен простор или добро проветрен простор од 150 до 300 m2

Дополнителни информации

Тежина 3,8 кг
Димензии 380 × 305 × 190 cm
Бренд

Гаранција

Гориво

Плин

Напојување

230 V, 50 Hz

Земја на потекло