Мени
Продавница
00

Cart

Перач под висок притисок – STORM170 R

14.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Моќност (W): 2100
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50
 • Макс. притисок (bar): 170
 • Макс. проток на вода (l/h): 7,67
 • Дозволена температура на водата (C): од 5 – 50 степени
 • Заштита од вода: IPX5
 • Димензии (l x w x h) (cm): 38,5 x 41 x 94
 • Тежина (kg): 20

На залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Перач под висок притисок 2100W – 170bar – STORM170 R
Технички податоци
 • Моќност (W): 2100
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50
 • Макс. притисок (bar): 170
 • Макс. проток на вода (l/h): 7,67
 • Дозволена температура на водата (C): од 5 – 50 степени
 • Заштита од вода: IPX5
 • Димензии (l x w x h) (cm): 38,5 x 41 x 94
 • Тежина (kg): 20
Основна опрема
 • Перач под висок притисок во компактно куќиште
 • Големи транспортни тркала
 • Асинхрон мотор
 • Алуминиумска пумпа со месинг клипови
 • Сите делови низ кои се движи водата се метални
 • Макара за црево
 • Метален пиштол за висок притисок
 • Гумено црево под висок притисок со челична арматура, долго 8m

Дополнителни информации

Тежина 20 кг
Димензии 38,5 × 41 × 94 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz