Мени
Продавница
00

Cart

Масло за пневматски алати MAQ V32 – 0,5L

300,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

  • Маслата за пневматски алат се одличен избор за поддршка на вашиот алат
  • Ова масло е специјално формулирано да го подмажува и заштитува пневматскиот алат, осигурувајќи му продолжен животен век и ефикасност

На залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Масло за пневматски алати MAQ V32 – 0,5L
  • Маслата за пневматски алат се одличен избор за поддршка на вашиот алат
  • Ова масло е специјално формулирано да го подмажува и заштитува пневматскиот алат, осигурувајќи му продолжен животен век и ефикасност
  • AIR TOOL OIL е масло за подмачкување на сите видови пневматски алати, вклучително и оние кои работат во исклучително тешки работни услови.
  • Направен е од високо рафинирани масла и внимателно одбрани адитиви, што овозможува формирање на исклучително силна заштитна маслена фолија која штити од оштетување на механизмот на пневматско влијание.
  • Има добра оксидација и термичка стабилност, што го спречува создавањето наслаги во алатот.
  • Одличната антикорозивна заштита ги штити сите внатрешни работни површини на алатот од ефектите на кондензација поради ширење на воздухот.

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Бренд

Земја на потекло