Мени
Продавница
00

Cart

Компресор со погон на ремен JPN730/270L 14 bar

160.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 705
 • Вртежи во минута (min-1): 1.250
 • Моќност на моторот (kW): 5,5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 400/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 14
 • Волумен на сад под притисок (l): 270
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1550 x 590 x 1130
 • Тежина (kg): 180
 • Ниво на бучава (dB): 95

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Компресор со погон на ремен JPN650/270L – 5,5KW – 400V – 14bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 705
 • Вртежи во минута (min-1): 1.250
 • Моќност на моторот (kW): 5,5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 400/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 14
 • Волумен на сад под притисок (l): 270
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1550 x 590 x 1130
 • Тежина (kg): 180
 • Ниво на бучава (dB): 95

Дополнителни информации

Тежина 180 кг
Димензии 1550 × 590 × 1130 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Рок за испорака

Од 7 до 10 дена