Мени
Продавница
00

Cart

Компресор со погон на ремен JPN540/90L

40.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 540
 • Вртежи во минута (min-1): 1.400
 • Моќност на моторот (kW): 3
 • Ел. врска (V/Hz/f): 400/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 10
 • Волумен на сад под притисок (l): 90
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1030 x 440 x 920
 • Тежина (kg): 72
 • Ниво на бучава (dB): 95

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Компресор со погон на ремен JPN540/90L
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 540
 • Вртежи во минута (min-1): 1.400
 • Моќност на моторот (kW): 3
 • Ел. врска (V/Hz/f): 400/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 10
 • Волумен на сад под притисок (l): 90
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1030 x 440 x 920
 • Тежина (kg): 72
 • Ниво на бучава (dB): 95

Дополнителни информации

Тежина 72 кг
Димензии 1030 × 440 × 920 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Рок за испорака

Од 7 до 10 дена

Напојување

400 V, 50 Hz