Мени
Продавница
00

Cart

Заштеди 1000 ден

Компресор ременски JP360/100L

Original price was: 35.000,00 ден.Current price is: 34.000,00 ден. (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 350
 • Вртежи во минута (min-1): 950
 • Моќност на моторот (kW): 2.2
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на сад под притисок (l): 100
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1100 x 400 x 830
 • Тежина (kg): 92
 • Ниво на бучава (dB): 95

 

На залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Компресор ременски JP360/100L – 2.2KW – 220V – 8bar
Tехнички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 350
 • Вртежи во минута (min-1): 950
 • Моќност на моторот (kW): 2.2
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на сад под притисок (l): 100
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1100 x 400 x 830
 • Тежина (kg): 92
 • Ниво на бучава (dB): 95

Дополнителни информации

Тежина 92 кг
Димензии 1100 × 400 × 830 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz