Мени
Продавница
00

Cart

Индустриска правосмукалка VC30L – 1600W

11.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Моќност (W): 1600
 • Моќност на вакум (Pa): 18000
 • Проток на воздух (l/s): 45
 • Волумен на резервоарот (l): 30
 • Оптеретување на приклучница (W): 2000

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Индустриска правосмукалка VC30L – 1600W
Технички податоци
 • Моќност (W): 1600
 • Моќност на вакум (Pa): 18000
 • Проток на воздух (l/s): 45
 • Волумен на резервоарот (l): 30
 • Оптеретување на приклучница (W): 2000
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Димензии (l x w x h) (mm): 650 x 350 x 350
 • Тежина (kg): 10
Опрема
 • Флексибилно црево 3 m, дијаметар 32 mm
 • Метална телескопска цевка
 • HEPA филтер
 • Торба за повеќекратна употреба
 • Хартиена кеса
 • Сува/влажна четка за вшмукување
 • Додаток голем, тесен додаток
 • Електричен кабел од 8 m

Дополнителни информации

Тежина 10 кг
Димензии 650 × 350 × 350 cm
Бренд

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz

Земја на потекло