Мени
Продавница
00

Cart

Хидрофор пумпа CGP800 – INOX

9.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • За чиста вода
 • Волумен на челичен сад (l): 19
 • Моќност (W): 800
 • Макс. висина на вшмукување (m): 7
 • Макс. висина на потисок (m): 40
 • Макс. проток (l/h): 3200
 • Работен притисок (bar): 1,5 – 2,8
 • Приклучок (NN): 1 цол
 • Димензии (l x w x h) (mm): 600 x 300 x 460
 • Тежина (kg): 11

На залиха (може да биде подреден)

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Хидрофор пумпа 800W – CGP800L – 19L – INOX
Технички податоци
 • За чиста вода
 • Волумен на челичен сад (l): 19
 • Моќност (W): 800
 • Макс. висина на вшмукување (m): 7
 • Макс. висина на потисок (m): 40
 • Макс. проток (l/h): 3200
 • Работен притисок (bar): 1,5 – 2,8
 • Приклучок (NN): 1 цол
 • Димензии (l x w x h) (mm): 600 x 300 x 460
 • Тежина (kg): 11

Дополнителни информации

Тежина 11 кг
Димензии 600 × 300 × 460 cm
Бренд

Гаранција

Земја на потекло

Напојување

230 V, 50 Hz