Мени
Продавница
00

Cart

ПочетнаПРОДАВНИЦАЕЛЕКТРИЧНИ АЛАТИКршачи за бетонЕлектричен ударен чекан/кршач 1500W – 16KG SDS MAX

Електричен ударен чекан/кршач 1500W – 16KG SDS MAX

34.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Моќност: 1.500W
 • Удари во минута: 1.400/min.
 • Футер: Hex 30mm
 • Ударна енергија: 50 Joule
 • Тежина: 16kg

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

HDM1042P – Електричен ударен чекан/кршач 1500W – 16KG SDS MAX
Спецификации

Напон: 230V~, 50Hz

 • Моќност: 1.500W
 • Удари во минута: 1.400/min.
 • Футер: Hex 30mm
 • Ударна енергија: 50 Joule
 • Тежина: 16kg
Опис
 • SDS-max футер
 • Моќна тешка ударна машина (50 Joule – 16kg)
 • 12 Степени на подесување
 • AVC – антивибрациска контрола
 • 5m гумен кабел
 • Куфер за складирање
Вклучено
 • Рачка
 • Шпиц
 • Длето

Дополнителни информации

Тежина 16 кг
Бренд

Гаранција

Земја на потекло