Мени
Продавница
00

Cart

ПочетнаПРОДАВНИЦАКОМПРЕСОРИБезмаслени компресориБезмаслен преносен компресор DPS110/5L

Безмаслен преносен компресор DPS110/5L

12.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 110
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 0,55
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 5
 • Димензии (l x w x h) (mm): 380 x 280 x 270
 • Тежина (kg): 12
 • Ниво на бучава (dB): 63

На залиха

Додај во желби 1Додај за споредба

Опис

Безмаслен преносен компресор DPS110/5L – 0.55KW – 230V – 8bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 110
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 0,55
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 5
 • Димензии (l x w x h) (mm): 380 x 280 x 270
 • Тежина (kg): 12
 • Ниво на бучава (dB): 63

Дополнителни информации

Тежина 12 кг
Димензии 380 × 280 × 270 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz