Мени
Продавница
00

Cart

Безмаслен компресор XS960/270L

220.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 960
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 5.0
 • Ел. врска (V/Hz/f): 430/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 270
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1550 x 600 x 1000
 • Тежина (kg): 135
 • Ниво на бучава (dB): 76

Достапно по нарачка

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Безмаслен компресор XS960/270L – 5KW – 400V – 8bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 960
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 5.0
 • Ел. врска (V/Hz/f): 430/50/3
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 270
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1550 x 600 x 1000
 • Тежина (kg): 135
 • Ниво на бучава (dB): 76

Дополнителни информации

Тежина 135 кг
Димензии 1550 × 600 × 1000 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Рок за испорака

Од 7 до 10 дена

Напојување

430 V, 50 Hz