Мени
Продавница
00

Cart

Безмаслен компресор XS600/150L

165.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 600
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 3.3
 • Ел. врска (V/Hz/f): 430/50/3
 • Максимален работен притисок (бар): 8
 • Волумен на сад под притисок (l): 150
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1320 x 460 x 850
 • Тежина (kg): 102
 • Ниво на бучава (dB): 76

Достапно по нарачка

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Безмаслен компресор XS600/150L – 3.3KW – 400V – 8bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 600
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 3.3
 • Ел. врска (V/Hz/f): 430/50/3
 • Максимален работен притисок (бар): 8
 • Волумен на сад под притисок (l): 150
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1320 x 460 x 850
 • Тежина (kg): 102
 • Ниво на бучава (dB): 76

Дополнителни информации

Тежина 102 кг
Димензии 1320 × 460 × 850 cm
Бренд

Земја на потекло

,

Гаранција

Рок за испорака

Од 7 до 10 дена

Напојување

430 V, 50 Hz