Мени
Продавница
00

Cart

Безмаслен компресор XS510/90L

75.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 510
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 2.5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 90
 • Димензии (l x w x h) (mm): 970 x 440 x 840
 • Тежина (kg): 67
 • Ниво на бучава (dB): 71

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Безмаслен компресор XS510/90L – 2.5KW – 230V – 8bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 510
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 2.5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 90
 • Димензии (l x w x h) (mm): 970 x 440 x 840
 • Тежина (kg): 67
 • Ниво на бучава (dB): 71

Дополнителни информации

Тежина 67 кг
Димензии 970 × 440 × 840 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz