Мени
Продавница
00

Cart

Безмаслен компресор DPS400/100L

70.000,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 400
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 2.2
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 10
 • Волумен на сад под притисок (l): 100
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1050 x 440 x 820
 • Тежина (kg): 78
 • Ниво на бучава (dB): 71

Достапно по нарачка

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Безмаслен компресор DPS400/100L – 2.2KW – 230V – 10bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 400
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 2.2
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 10
 • Волумен на сад под притисок (l): 100
 • Димензии (l x w x h) (mm): 1050 x 440 x 820
 • Тежина (kg): 78
 • Ниво на бучава (dB): 71

Дополнителни информации

Тежина 78 кг
Димензии 1050 × 440 × 820 cm
Бренд

Земја на потекло

Рок за испорака

Од 7 до 10 дена

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz