Мени
Продавница
00

Cart

Заштеди 1000 ден

Безмаслен компресор DBS268/50L

Original price was: 28.000,00 ден.Current price is: 27.000,00 ден. (вклучен ДДВ 18%)

 • Проток на воздух (l/min): 268
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 1.5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 50
 • Димензии (l x w x h) (mm): 700 x 380 x 640
 • Тежина (kg): 41
 • Ниво на бучава (dB): 66

На залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

Безмаслен компресор DBS 1500/50L – 1.5KW – 230V – 8bar
Технички податоци
 • Проток на воздух (l/min): 268
 • Вртежи во минута (min-1): 1440
 • Моќност на моторот (kW): 1.5
 • Ел. врска (V/Hz/f): 230/50/1
 • Максимален работен притисок (bar): 8
 • Волумен на садот под притисок (l): 50
 • Димензии (l x w x h) (mm): 700 x 380 x 640
 • Тежина (kg): 41
 • Ниво на бучава (dB): 66

Дополнителни информации

Тежина 41 кг
Димензии 700 × 380 × 640 cm
Бренд

Земја на потекло

Гаранција

Напојување

230 V, 50 Hz