Мени
Продавница
00

Cart

ПочетнаПРОДАВНИЦАБАТЕРИСКИ АЛАТИFERM industrial FI20V platformАкумулаторски ударен одвртувач/завртувач 20V – 2.0AH

Акумулаторски ударен одвртувач/завртувач 20V – 2.0AH

13.999,00 ден (вклучен ДДВ 18%)

 • Напон на полначот: 100-240V~, 50-60Hz, 50W
 • Напон на акумулаторот: 20V Li-Ion (2.0Ah)
 • Брзина на празен од: 0-2.900/min.
 • Брзина на удар: 0-3.300/min.
 • Футер: 6.35mm (1/4”) Hex
 • Максимален вртежен момент: 150Nm
 • Тежина: 1.16kg (без батерија)

Нема на залиха

Додај во желби Додај за споредба

Опис

CDM1142P – Акумулаторски ударен одвртувач/завртувач 20V – 2.0AH
Спецификации
 • Напон на полначот: 100-240V~, 50-60Hz, 50W
 • Напон на акумулаторот: 20V Li-Ion (2.0Ah)
 • Брзина на празен од: 0-2.900/min.
 • Брзина на удар: 0-3.300/min.
 • Футер: 6.35mm (1/4”) Hex
 • Максимален вртежен момент: 150Nm
 • Тежина: 1.16kg (без батерија)
Опис
 • 4-полен мотор Mabuchi®
 • Брзопроменлив футер
 • 2.0 Ah батерија Samsung®
 • Брз полнач (60 min.)
 • Варијабилна контрола на брзина
 • LED светло
Вклучено
 • 2 Samsung® 2.0 Ah батерии
 • 2 битови
 • Брз полнач
 • Куфер за складирање
Акумулаторски алати кој припаѓат на серијата FERM IDUSTRIAL FI20V PLATFORM , што значи дека батериите и полначот можат да се користат или менуваат со сите алатки од таа платформа.  (една батерија и полнач за повеќе алати)

Дополнителни информации

Тежина 1,16 кг
Бренд

Гаранција

Земја на потекло