Завоен индустриски компресор MA SB 7.5KW - 10bar - 270L BD

600,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2056562
  • Достапност: Достапно за 2-3 дена
  • без ДДВ: 508,475ДЕН.

Тагови: PROAIR, Завоен, индустриски, компресор, MA, SB, 7.5KW, 10bar, 270L, BD, 2056562, OMEGA AIR,

Завоен индустриски компресор MA SB 7.5KW - 10bar - 270L BD

Техничка информација:

Микропроцесорска контрола Ktronic-10

- Максимален номинален притисок: 10 бари

- Капацитет на максимален притисок: 0.98 m3/min

- Номинален моќ: 7.5 kW

- Електрична врска 400V/50HZ/3

- Врска за приклучок: 3/4''

- Тежина: 260 килограми

- Интегриран сушач на кондензација

- Интегриран филтер и сепаратор

- Интегриран сад со волумен од: 270 литри

- Димензии (dxwxh) [mm]: 1560x620x1230

Дополнителна опрема:

- Микрофилтер за излез на воздух OMEGA AIR

- Аvt. електроника со одвод на кондензат: комплет EMD 12


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha