Проточна бензинска пумпа за вадење вода SWP 80 - CleanCraft

23,600ДЕН. 24,999ДЕН.

  • Производител: CLEAN CRAFT
  • Шифра на производ: 3110058
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 20,000ДЕН.

Тагови: PROAIR, 3110058, Проточна, пумпа, вадење, вода, SWP, 80, Clean, Craft


3110058 - Проточна бензинска пумпа за вадење вода SWP 80 - CleanCraft

Техничка информација:

- Пумпа за валкана вода

- Максимално пумпање 966 l/min,

- Притисок на пумпање 2,6 бари,

- Максимален дијаметар на туѓи тела: 27 mm,

- 3'' влезен/излезен навој,

- Дијаметар на влез / излез: 76,2 mm,

- Максимална висина на потисок 26 m,

- Длабочина на вшмукување: 7 m,

- Мотор: 4-тактен OHV, 1 цилиндар,

- БЕНЗИН,

- Капацитет: 223 cm3,

- Моќност на моторот 4,5 kW,

- Воздушно ладење,

- Рачен стартер,

- Резервоар од 3,6 l

- Работа со 75% оптоварување за 2,5 часа,

- Волумен на моторот: 0,6 l,

- Ниво на бучава: 77 db,

- Ниво на звучна моќност 99 db,

- Димензии: 560 * 430 * 465 mm,

- Тежина 36 кг.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha