Перач под висок притисок на топла вода 7.9KW - 210bar - HWC STORM210 INOX

344,000ДЕН. 399,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2301029
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 291,525ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2301029, Перач, висок, притисок, топла, вода, 7.9KW, 210bar, HWC, STORM210, INOX


2301029 - Перач под висок притисок на топла вода 7.9KW - 210bar - HWC STORM210 INOX

Техничка информација:

- Куќиште од не'рѓосувачки челик

- Работен притисок: 30-170 бари

- Макс. притисок: 210 бари

- Проток: 650-1300 l / h

- Температура на излезната вода: 30-140 ° C

- Електрично поврзување: 400V / 50Hz / 14,6A

- Моќност: 7,9 kW

- Пумпа, глава, клипови: аксијален, месинг, керамика

- Гориво: Дизел

- Моќност на греење на котелот: 100 kW

- Потрошувачка на гориво: 7,4 kg/h

- Резервоар за гориво: 25l

- Резервоар за детергент: 22l

- Димензии: 110 x 70 x 90 cm

- Тежина: 158 кг


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha