Перач под висок притисок 3200W - 225bar - STORM225 R

36,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300675
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 31,355ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300675, Перач, под, висок, притисок, 3200W, 225bar, STORM, 225R

2300675 - Перач под висок притисок 3200W - 225bar - STORM225 R

Техничка информација:

- Моќност: 3200 W

- Напон: 230V / 50Hz

- Макс. притисок: 225 бари

- Макс. проток на вода: 590 l / h

- Дозволена температура на водата: 5 - 500C

- Заштита: IPX5

- Димензии (ВxШxД) cm: 960x420x400cm

- Тежина: 30 кг

Опис:

- Перач под висок притисок во компактно куќиште

- Големи транспортни тркала

- Вграден резервоар за шампон

- Асинхрон мотор

- Алуминиумска пумпа со месинг клипови (клипови со двојна заптивка)

- Сите делови низ кои се движи водата се метални

Основна опрема:

- Макара за црево

- Метален пиштол за висок притисок

- Гумено црево под висок притисок со челична арматура, долго 8m

- Метална прачка за 4 млазници за брзини и турбо млазница

- 4 заменливи млазници: 3 за различни форми на млаз + 1 за шампон

- Игла за чистење на млазницата


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha