Перач под висок притисок 2700W - 195bar - STORM195 R

26,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300575
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 22,881ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300575, Перач, под, висок, притисок, 2700W, 195bar, STORM, 195R


2300575 - Перач под висок притисок 2700W - 195bar - STORM195 R

Техничка информација:

- Моќност: 2700 W

- Напон: 230V / 50Hz

- Макс. притисок: 195 бари

- Макс. проток на вода: 558 l / h

- Дозволена температура на водата: 5 - 500C

- Заштита: IPX5

- Димензии (ВxШxД) cm: 960x420x400cm

- Тежина: 24 кг

Опис:

- Перач под висок притисок во компактно куќиште

- Големи транспортни тркала

- Вграден резервоар за шампон

- Асинхрон мотор

- Алуминиумска пумпа со месинг клипови (клипови со двојна заптивка)

- Сите делови низ кои се движи водата се метални

Основна опрема:

- Макара за црево

- Метален пиштол за висок притисок

- Гумено црево под висок притисок со челична арматура, долго 8m

- Метална прачка за 4 млазници за брзини и турбо млазница

- 4 заменливи млазници: 3 за различни форми на млаз + 1 за шампон

- Игла за чистење на млазницата


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha