Перач под висок притисок 2100W - 170bar - STORM170 R

16,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300561
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 14,406ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300561, Перач, под, висок, притисок, 2100W, 170bar, STORM, 170R


Перач под висок притисок 2100W - 170bar - STORM170 R

Техничка информација:

- Моќност: 2100 W

- Напон: 230V / 50Hz

- Макс. притисок: 170 бари

- Макс. проток на вода: 7,67 l / h

- Дозволена температура на водата: 5 - 500C

- Заштита: IPX5

- Димензии (ВxШxД) cm: 38,5x41x94cm

- Тежина: 20 кг

Опис:

- Перач под висок притисок во компактно куќиште

- Големи транспортни тркала

- Асинхрон мотор

- Алуминиумска пумпа со месинг клипови (клипови со двојна заптивка)

- Сите делови низ кои се движи водата се метални

Основна опрема:

- Макара за црево

- Метален пиштол за висок притисок

- Гумено црево под висок притисок со челична арматура, долго 8mНапишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha