Одвлажнувач на воздух DH20/24 - Апсорбер за влага

20,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300985
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 16,949ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300985, Одвлажнувач, воздух, DH20/24, Апсорбер, влага


2300985 - Одвлажнувач на воздух DH20/24 - Апсорбер за влага

Техничка информација

- Капацитет за одвлажнување: 20 Lv за 24 часа на 30°C / 80% RH и 11 Lv за 24 часа на 27°C / 60% RH

- Проток на воздух: 200 m3 /h

- Работен температурен опсег: Од 5°C до 32°C

- Самоодмрзнување со Intelligent Defrosting автоматска функција

- Релативна влажност - работен опсег: 30% до 100% RH

- Напон / фреквенција: 230V / 50Hz

- Потрошувачка на електрична енергија: 0,390 kW/h (Енергетски ефикасен уред)

- Капацитет на резервоарот: 5,5 L

- Ниво на бучава: 42 dB (A)

- Должина, ширина, висина: 368 x 233 x 576 mm

- Тежина: 15 kg

- За простор до: 70 m2

Опрема

- Мултифункционален LCD дисплеј

- Вграден хидростат

- Дигитален тајмер за подесување на време

- Ултра тивок А класа ниво на бучава

- Можност за одводнување на кондензатот низ цевки


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha