Компресор вертикален со тркала, преносен MA BVI 90/330 - 2.2KW - 10bar

80,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2056469
  • Наградни поени: 700
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 67,797ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2056469, Компресор, вертикален, преносен, транспортен, компресор, тркала, MA, BVI, 90, 330, 2.2KW, 10bar


2056469 - Компресор вертикален со тркала, преносен MA BVI 90/330 - 2.2KW - 10bar

Техничка информација:

- Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 330

- Вртежи во минута (мин-1): 1.480

- Моќност на моторот (kW): 2.2

- Ел. врска (V / Hz / f): 400/50/3

- Максимален работен притисок (бар): 10

- Волумен на сад под притисок (l): 90

- Димензии (l x w x h) (mm): 605 x 50 x 1230

- Маса (кг): 66

- Ниво на бучава (dB): 95


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha