Индустриска правосмукалка VC50L - 1600W

17,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300596
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 15,253ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300596, Индустриска, правосмукалка, VC50L, 1600W


2300596 - Индустриска правосмукалка VC50L - 1600W

Технички опис

- Моќност: 1.600 W

- Напон: 230V / 50Hz

- Вшмукување вакум: 18.000 Pa

- Проток на вшмукување: 45 l / s

- Синхронизиран штекер

- Димензии В x Ш x Д (мм): 850 x 450 x 450

- Тежина (кг): 13 кг

Опрема

- Контејнер од 50 l од нерѓосувачки челик со метални затворачи

- Флексибилно црево 3 m, дијаметар 32 mm

- Метална телескопска цевка

- HEPA филтер

- Торба за повеќекратна употреба

- Сува / влажна четка за вшмукување

- Додаток голем, тесен додаток

- Електричен спроводник долг 8 m

- Спуштете го одводот со пригодно црево

- Компактна рачка за лесен транспорт

ОПИС

Влажно - суво правосмукалка, можност за вшмукување во кеса за повеќекратна употреба или директно во контејнерот, стабилна основа со четири тркала, функција за дување, штекер што овозможува автоматско стартување на правосмукалката со помош на електрични алати (макс. 2.000 W), контејнерот е заземјен.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha