Индустриска правосмукалка VC30L - 1600W

11,999ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2300599
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 10,169ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2300599, Индустриска, правосмукалка, VC30L, 1600W


2300599 - Индустриска правосмукалка VC30L - 1600W

Технички опис

- Моќност: 1.600 W

- Напон: 230V / 50H

- Вшмукување вакуум: 18.000 Pa

- Проток на вшмукување: 45 l / s

- Синхронизиран штекер

- Копче за чистење на филтерот


Опрема

- Контејнер од нерѓосувачки челик од 30 l со метални затворачи

- Флексибилно црево 3 m, дијаметар 32 mm

- Метална телескопска цевка

- HEPA филтер

- Торба за повеќекратна употреба

- Хартиена кеса

- Сува / влажна четка за вшмукување

- Додаток голем, тесен додаток

- Електричен спроводник долг 8 m

ОПИС

Влажно - суво правосмукалка, можност за вшмукување во кеса отпорна на прав, кеса за повеќекратна употреба или директно во контејнерот, стабилна основа со четири тркала, функција за дување, функција за тресење на филтерот (Push & Clean), штекер што овозможува автоматско стартување на правосмукалката со користење електрични алати (макс. 2.000 W), контејнерот е заземјен


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha