Безмаслен тивок клипен компресор во куќиште XS1440 - 7.5KW - 400V - 8bar

300,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2050079
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 254,237ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2050079, Безмаслен, тивок, клипен, компресор, куќиште, XS, 1440, 7.5KW, 400V, 8bar


2050079 - Безмаслен тивок клипен компресор во куќиште XS1440 - 7.5KW - 400V - 8bar

Техничка информација:

- Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 1.440

- Моќност на моторот (kW): 7,5

- Ел. врска (V / Hz / f): 400

- Максимален работен притисок (бар): 8

- Волумен на сад под притисок (l): без сад во куќиште

- Димензии (l x w x h) (mm): 1150 x 630 (со приклучок за воздух 730) x 960

- Маса (кг): варијабилна

- Ниво на бучава (dB): 76

- Брзина (мин-1): 1440


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha