Безмаслен тивок клипен компресор XS960/270L - 5KW - 400V - 8bar

260,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 2050078
  • Достапност: Достапно за 7 дена - Нарачка
  • без ДДВ: 220,339ДЕН.

Тагови: PROAIR, 2050078, Безмаслен, тивок, клипен, компресор, XS, 960, 270L, 5KW, 400V, 8bar


2050078 - Безмаслен тивок клипен компресор XS960/270L - 5KW - 400V - 8bar

Техничка информација:

- Проток на доводен воздух (l / min): 960

- Моќност на моторот (kW): 5.0

- Ел. врска (V / Hz / f): 430/50/3

- Максимален работен притисок (бар): 8

- Волумен на садот под притисок (l): 270

- Димензии (l x w x h) (mm): 1.550 x 600 x 1.000

- Маса (кг): 135

- Ниво на бучава (dB): 76

- Брзина (мин-1): 1440


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha