Безмаслен тивок клипен компресор DPS110/5L - 0.55KW - 230V - 8bar

12,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 1401585
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 10,169ДЕН.

Тагови: PROAIR, 1401585, Безмаслен, тивок, клипен, компресор, DPS, 110, 5L, 0.55KW, 230V, 8bar,

1401585 - Безмаслен тивок клипен компресор DPS110/5L - 0.55KW - 230V - 8bar

Техничка информација:

- Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 110

- Моќност на моторот (kW): 0,55

- Ел. врска (V / Hz / f): 230/50/1

- Максимален работен притисок (бар): 8

- Волумен на садот под притисок (l): 5

- Димензии (l x w x h) (mm): 380 x 280 x 270

- Маса (кг): 12

- Ниво на бучава (dB): 63

- Брзина (мин-1): 1440


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha