Безмаслен тивок клипен компресор DPS400/100L - 2.2KW - 230V - 10bar

60,000ДЕН.

  • Производител: OMEGA air
  • Шифра на производ: 1401492
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 50,847ДЕН.

Тагови: PROAIR, 1401492, Безмаслен, тивок, клипен, компресор, DPS, 400, 100L, 2.2KW, 230V, 10bar,


1401492 - Безмаслен тивок клипен компресор DPS400/100L - 2.2KW - 230V - 10bar
Техничка информација:
- Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 400
- Моќност на моторот (kW): 2.2
- Ел. врска (V / Hz / f): 230/50/1
- Максимален работен притисок (бар): 10
- Волумен на сад под притисок (l): 100
- Димензии (l x w x h) (mm): 1050 x 440 x 820
- Маса (кг): 78
- Работен шум (dB): 71
- Брзина (мин-1): 1440

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha