Рачен цилкулар 1050W - 190mm

7,999ДЕН.

  • Производител: FERM industrial
  • Шифра на производ: CSM1041P
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 6,779ДЕН.

Тагови: FERM, CSM1041P, Рачен, цилкулар, 1050W, 190mm

CSM1041P - Рачен цилкулар 1050W - 190mm

Спецификации

- Напон: 220-240V~, 50Hz

- Моќност: 1050W

- Брз.празен од: 4.900/min.

- Дијаметар: Ø190 & Ø185mm

- Отвор: Ø30 & Ø20mm

- Регулација: 0-45°

- Тежина: 3.9kg

Опис

- Регулација на агол

- Погодно за 190mm диск и 185mm диск.

- Кочница на вретено

- Lock-off заштитно копче

- Метален заштитен браник

- 3m гумен кабел

Вклучено

- Пила 190mm

- Hex Клуч

- Водилка


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha