Акумулаторска дупчалка 20V - 2.0AH

4,720ДЕН. 4,999ДЕН.

  • Производител: FERM power tools
  • Шифра на производ: CDM1158
  • Достапност: На залиха
  • без ДДВ: 4,000ДЕН.

достапни опции

Тагови: FERM, CDM1158, Акумулаторска, дупчалка, 20V, 2.0AH


CDM1158 - Акумулаторска дупчалка 20V - 2.0AH (вклучено батерија и полнач во куфер)

Спецификации

- Максимален вртежен момент: 26Nm

- Брзина на празен од 1: 0-350min.

- Брзина на празен од 2: 0-1.300min.

- Стезни позиции: 17+1

- Максимално дупчење во метал: 13mm

- Максимално дупчење во бетон: 15mm

- Максимално дупчење во дрво: 30mm

- Нето тежина: 1.3 kg

Опис

- LED светло

- Футер: 0.8-10mm

- Заклучување на вретено

- Променлива брзина

- Вклучено CDA1136 - батерија 20V - 2.0AH 

- Вклучено CDA1137 - брз полнач 20V

- Вклучено куфер за складирање

- Акумулаторски алати кој припаѓат на серијата FERM POWER F20V PLATFORM, што значи дека батериите и полначот можат да се користат или менуваат со сите алатки од таа платформа.  (една батерија и полнач за повеќе алати)


Вклучено
Куфер за складирање Вклучува ABS куфер за складирање

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар
Captcha